KONST / Litografier / Färglitografi 17475334
nr 1747 5334
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 123/360, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 59x66 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 8 december 2025
kl 19:30:46
700 kr
800 kr